
| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 160 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 22 Ω |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 5 s |
| Max Current Rating | 3 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 10 Ω |
| Lead Spacing | 5.1 mm |
| Height - Seated (Max) | 14.5 mm |
| Voltage Rating | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 80 mA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09907
Ext.Price$0.09907
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09907 | $0.09907 |
| 10 | $0.08777 | $0.87770 |
| 50 | $0.07776 | $3.88800 |
| 100 | $0.07122 | $7.12200 |
| 500 | $0.06523 | $32.61500 |
| 1000 | $0.05975 | $59.75000 |
| 3000 | $0.05497 | $164.91000 |
| 5000 | $0.05057 | $252.85000 |
